O posledných kvapkách

Autor: Jana Teleki | 27.4.2014 o 5:58 | (upravené 16.10.2018 o 19:34) Karma článku: 18,56 | Prečítané:  24652x

Hedviga: „Vidím, že ak tu zostanem, čaká ma to isté ako Teleki. Tu nie je ani zákonnosť, ani ľudskosť, iba bezbrehá arogancia moci.“

Poslednou kvapkou v pohári bolo, keď som si prečítala rozhovor s Janou Teleki,“ vyjadrila sa Hedviga po prijatí maďarského občianstva.

Mojou  poslednou kvapkou v pohári bolo vidieť Hedvigu vychádzať z Generálnej prokuratúry SR, kde mala absolvovať vyšetrenie duševného stavu obvineného, ktoré v zmysle zákona o znalcoch prebieha na špecializovanom pracovisku - psychiatrickej klinike / miesto výkonu má znalec uvedené v znaleckej doložke/, v prítomnosti rodinného  príslušníka, prípadne v blízkej osoby.

Znalec vykonáva znalecké vyšetrenie samostatne. Pre objektívnosť posudkov sa priberajú vždy dvaja znalci. Psychiater, ktorý odmietol Hedvigu vyšetriť údajne z dôvodu, že je pod nátlakom vedel, že vyšetrenie duševného stavu obvineného, vykonané  v budove GP SR, bez prítomnosti blízkej osoby je  nezákonné.

To bol moment kedy som  si uvedomila, že ak si dovolia takéto svinstvo v kauze intenzívne sledovanej nielen slovenskými médiami, tak spacifikovať na policajnom oddelení Teleki im nemôže robiť problém. Vďaka Hedvige som našla v sebe silu na najťažšie rozhodnutie v mojom živote,  nevrátiť sa na  Slovensko.

 „Vidím, že ak tu zostanem, čaká ma to isté ako Teleki, tu nie je ani zákonnosť, ani ľudskosť, iba bezbrehá arogancia moci.“

Túto vetu Hedvigy si dnes dovolím v časti " čaká ma to isté ako Telekiovú "opraviť pretože som presvedčená, že sa mýlila.

Moja obžaloba a jedenásťročné konanie bolo iba slabým odvarom v porovnaní so svinstvom, ktoré pripravili pre ňu. Jeden a pol stranová obžaloba voči mne sa v žiadnom prípade nedá porovnať s päťdesiatosem stranovým elaborátom voči nej. Rozsah obžaloby a päťtisíc stranový trestný spis vo veci prečinu nevyvoláva iba zdesenie, ale i množstvo otázok súvisiacich so stavom justície.

Pred pár dňami polemizoval pán Štrasser, či sa nájde senát, ktorý odsúdi Hedvigu. Prečiny pojednáva samosudca, pohotovú sudkyňu  našli. Náhodný výber sudcu pri politických kauzách nie je, politické kauzy vždy boli prideľované vydierateľným, oddaným a spoľahlivým.

Zo schizofrenického vyjadrenia hovorcu  Pivarčiho, že štúdium spisu si vyžaduje určitý čas na rozhodnutie o tom, či sudkyňa obžalobu prijme, alebo nie a  v tejto chvíli je veľmi predčasné konštatovať, kedy bude v predmetnej veci vytýčené pojednávanie," aj  pre priemerne inteligentného vyplýva, že sudkyňa hoci nemá preštudovaný spis plánuje vytýčiť pojednávanie na koniec mája,  začiatok júna  2014, čiže už pri predkladaní obžaloby a prideľovaní spisu bolo rozhodnuté o súdnom konaní.

A či zabezpečia sudcu , ktorý ju odsúdi ? 

Zabezpečili policajta, ktorý vydal rozhodnutie, že nebola napadnutá. Našli ( či vybrali ?) dvoch polo debilov, ktorí podali trestné oznámenie pre krivú svedeckú výpoveď, prokurátora, čo sa  vyšpinil na viac ako päťdesiatke stranách obžaloby  a plánované pojednávanie vytýčené v rekordne krátkom čase /aj keď si  to mnohí neuvedomujú/  neveští nič dobré.

Dnes Hedviga, zajtra ktorýkoľvek z vás ...

Kauza Malinová už roky nie je o Hedvige, ale o porušovaní ľudských  a ústavných práv občanov SR, o marení práv obvineného v trestnom konaní, psychickom terore, arogancii moci a  zastrašovaní občanov bez rozdielu národnosti.

V poslednom období v rôznych diskusiách v súvislosti s dodržiavaním ľudských práv je často konštatované, že sa míľovými krokmi približujeme Bielorusku, či Ukrajine. Pravda je taká, že ak nie sme na ich úrovni, nepochybne sme ich predbehli.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?