Keď Čižnár vyzýva a Šufliarsky objasňuje ...

Autor: Jana Teleki | 1.5.2014 o 20:51 | Karma článku: 22,04 | Prečítané:  5933x

Priznám sa už dávno ma nik tak  nepobavil  ako reportáž televízie  Ta3, s výzvou generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára, v ktorej prostredníctvom hovorkyne Predajňovej vyzýval politikov a iné inštitúcie, aby sa zdržali akéhokoľvek komentovania  trestnej veci  -  Malinová a aby sa kvôli tomu nezhromažďovali, lebo tým ovplyvňujú súd... a vyjadrenia Šufliarskeho v relácii Téma po proteste za Hedvigu.

Vari sa bojí tlaku verejnej mienky a verejne vyjadrených názorov nielen novinárov, ale i odborníkov na trestné právo a  z oblasti zdravotníctva  na trestnú vec?

Mediálna prezentácia politických káuz,  nebola nikdy žiaducim elementom pre skorumpované orgány činné v trestnom konaní. Ich tvár nebolo možné snímať kamerou a v súvislosti s ich  trestnou činnosťou v rámci trestného konania bolo zverejnenie mena považované za smrteľný hriech .  Práve anonymita, bola kľúčovým faktorom, ktorý  im umožňoval  páchanie závažnej trestnej činnosti , v súvislosti s konaním v trestných  veciach ...  Stratou anonymity sú zrazu vystavení verejnému pranierovaniu, osočovaniu, odsúdeniu spoločnosťou ... a nielen oni, s realitou sú konfrontovaní aj ich rodinný príslušníci ...rodičia, partneri ,deti ...

Policajti a prokurátori si zvyčajne nerobia ťažkú hlavu z podaných trestných oznámení, pretože trestnú činnosť policajta zahladí inšpekcia ministra vnútra, trestné oznámenie na prokurátora,  "posúdia podľa obsahu" a v rozpore s trestným zákonom vyriešia podľa  zákona o prokuratúre ako sťažnosť proti postupu prokurátora .... a trestná činnosť sudcu sa nazve právnym názorom, či procesnou chybou. Týmto spôsobom roky na Slovensku fungovala organizovaná trestná činnosť verejných činiteľov.

Výzva na umlčanie verejnosti našepkáva , že panstvo  z generálnej prokuratúry reálne začína prepadať  panike, ...  čo vyplýva  z druhej časti výzvy, v  ktorej prokuratúra zdôrazňuje , že o vine, či nevine rozhodne súd a  akékoľvek komentovanie v tejto veci a vyslovovanie záverov, prokuratúra chápe ako ovplyvňovanie a zastrašovanie sudcu, ktorý bude o veci rozhodovať.

Koho chce Čižnár  zastaviť , predsa ako dlhoročný prokurátor znalý zákona vie, že  nemá zo  zákona reálnu možnosť  zatvoriť ústa verejnosti,  podobne ako verejnosť nemá možnosť ovplyvniť rozhodnutie sudcu ...

V konečnom dôsledku pri nástupe na generálnu prokuratúru vedel,  že  kauza Malinová bude skúškou lojality, oddanosti, odvahy a priateľstva ... , bez zodpovednosti za konečný výsledok, .... predsa o vine, či nevine rozhodne nezávislý súd ... ak s niečím nepočítal,  s odporom verejnosti krátko po podaní obžaloby ... avšak aj  to je potrebné zvládnuť ...buď diskrétnym mlčaním a rešpektovaním práva verejnosti a občanov na vyjadrenie svojho názoru, alebo takto ....

Koho treba vymeniť?

Je tu 7-členný tím prokurátorov a vyšetrovateľov a údajných 90 svedkov, ktorí stavajú žalobu  voči Hedvige . Žalobou za to, že údajne krivo vypovedala sa zahmlieva a nerieši jej napadnutie, ale údajne niečo  dôležitejšie - že to napadnutie nebolo tak, ako to ona popísala. Je tu ale aj občianska verejnosť, ktorá sa zaujíma o to, kto je páchateľom jej napadnutia bez ohľadu na to, čo a kedy vypovedala. Tá istá verejnosť neverí vlastným ušiam, keď také štrikovanie údajov a služobného tajomstva ako predviedol Šufliarsky  v TA3 pána redaktora nevyviedla z rovnováhy a nedal priamu otázku: bola Hedviga napadnutá – bez ohľadu na to ako to bolo a ako to ona popisovala? Amatérske predstavenie, v hlavnej úlohe so Šufliarskym  odohrané  ,  v priamom prenose a bububu občanom naznačuje jedno: niekto si tu koleduje o morálnu príučku a skutočnú lekciu spravodlivosti a toho kto to porušuje okamžite treba vymeniť.

PS: Akosi  sa mi nedarí predstaviť, že treba vymeniť občanov tohto štátu, ktorí nechcú, aby na uliciach boli mlátené ženy, a aby boli následne roky šikanované políciou namiesto páchateľov trestnej činnosti.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Saková vysvetľovala Kiskovi kauzy, vymenovať by ju mal vo štvrtok

V Moste-Híd dúfali, že Smer vyberie za ministra vnútra človeka, ktorý nebude polarizovať spoločnosť. Kaliňákova spolupracovníčka im neprekáža.

KOMENTÁRE

Saková zdedila postupy, ako chrániť našich ľudí

Denisa Saková ako ministerka je splneným smeráckym snom.


Už ste čítali?