Pán Lipšic ospravedlňte sa

Autor: Jana Teleki | 7.5.2014 o 6:30 | (upravené 31.7.2019 o 10:50) Karma článku: 13,65 | Prečítané:  6245x

.... za trestné konania, vedené proti občanom  SR a porušovanie základných ľudských a ústavných práv občanov v čase, keď ste bol ministrom spravodlivosti, ospravedlňte sa za vyčíňanie konkurznej mafie v talároch sudcov...

Rok 2003 bol obdobím zmien a paradoxov, na jednej strane prijímanie kvalitných zákonov a zosúladenia našich právnych noriem s EÚ a na strane druhej začiatkom závažného porušovania zákonov brachiálnymi zložkami, beztrestnosť ktorých ošetrila takzvaná Spišiakova reforma v polícii. Pán Lipšic v roku 2003 vtiahol občanov do hlbokej totality .

Ospravedlňte sa za šikanovanie a lustrovanie blogerov, ktorí si dovolili kriticky sa vyjadrovať o Vašej politickej strane alebo o vašich populistických prejavoch.

Ospravedlňte sa blogerom za ich nezákonné lustrovanie a vyvíjanie nátlaku na ich osoby zneužitím polície. Uvedomte si, že vaši pohrobkovia z polície, bývalí príslušníci SIS a ŠTB , ktorými ste sa obklopil, vytvárajú priveľmi živý obraz o vašej skutočnej predstave fungovania brachiálnych zložiek a dávajú nám predstavu o vašom comebacku do politiky, či exekutívy. Moja predstavivosť však nesiaha tak ďaleko, aby som jasno videla vaše ďalšie zámery s občanmi tohto štátu.

Musela to byť pre Vaše ego riadna trauma, keď po mojom lustrovaní a zháňaní kompromitujúcich informácií o mojej osobe ste zistil iba počet trestných konaní v súvislosti s jednou satirou , ktoré kompromitujú predovšetkým Vašu osobu v dobe, keď ste kompetenčne zodpovedal za rezort spravodlivosti, či vnútra. Zastával ste post ministra spravodlivosti , keď som bola stíhaná za paragraf, ktorý už neexistoval a za skutok, o ktorom bolo právoplatne rozhodnuté, že sa nestal. Musel to byťšok, keď ste zistil, že moje blogy odhaľujú marazmus slovenskej justície počas vášho pôsobenia v silových rezortoch...

Kladiem si otázku ( a to asi nielen ja) , či na výkon funkcie ministra spravodlivosti ste nemal odborné ani morálne predpoklady, alebo ste tieto úrady využívali na zviditeľňovanie svoje vlastnej osoby?

Držím v ruke uznesenie vyšetrovateľky Inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR ČVS:SKIS-73/OISZ-V -2014 z 20-ho marca tohto roku a vanie z neho zápach minulého storočia , keď bezdôvodne mohol štát kohokoľvek sledovať, prenasledovať a hľadať chvíľu pre jeho kompromitáciu. Gábor Grendel môže popierať koľko chce, že 9 blogerov bolo lustrovaných náhodne a nie kvôli ich spoločnej téme na blogu : aktivitami pána Lipšica. Tomu naozaj uverí iba vyšetrovateľka inšpekcie, prípadne ak aj neuverí, tak nič nepreukáže. Možno neviete, ale v polícii sú 3 dôvody  na nevyšetrenie skutku: nevedia, nechcú alebo nie je politická vôľa, čiže majú zákazané .

Bude aj v civile politickým štýlom vašej práce nezákonné zbieranie a zhromažďovanie informácii o každom koho si označíte za neprijateľného alebo nepriateľa len preto, že o vašich aktivitách vo verejnom živote napíše?

Nepomýľte sa, tento blog nie je o vašom súkromnom živote, rodine, priateľoch, ale o vašich aktivitách v politickom živote, či predchádzajúcom pôsobením v exekutíve, kde ste ako ústavný činiteľ mal ctiť tie pravidlá, ktoré práve policajti( zo záhadných dôvodov a  motívu) práve u blogerov zaoberajúcich sa vašim verejným životom hrubo porušili.

Prezentujete, že sú  Vám praktiky ŠTB vzdialené a odporné, a hlboko odsudzujete nedemokratické metódy – no neviem, či tomu aj uverím, keďže bez vánku sa ani lístok na strome nepohne.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?