Pán Čižnár , vráťte už prokurátorom pracovné návyky .....

Autor: Jana Teleki | 23.6.2014 o 8:45 | (upravené 23.6.2014 o 10:18) Karma článku: 13,70 | Prečítané:  5738x

Pri nástupe do funkcie avizoval zvýšenú pozornosť dlhodobo neukončeným kauzám a zdôrazňoval potrebu opätovne vrátiť prokurátorom pracovné návyky, nakoľko podľa jeho názoru pracovať zabudli.  

Na prvý pohľad generálny prokurátor slovo dodržal. Už prvá zmena v riadení prokuratúry navodzovala dojem, že pán Čižnár zmeny v rozhodovacej činnosti myslí vážne.

Po dlhých deviatich rokoch a po odchode Trnku, prokurátori trestné oznámenia na trestnú činnosť prokurátorov a sudcov začali vybavovať v zmysle trestného poriadku a nie v zmysle zákona o prokuratúre !

Keďže táto zmena v činnosti prokuratúry mohla reálne priniesť predstaviteľom predovšetkým prokuratúry a polície disciplinárne a trestnoprávne následky, netrpezlivo som očakávala ďalší postup prokurátorov pri vybavovaní trestných oznámení , respektíve aký postup zvolia na marenie práv účastníka konania a akým postupom zabránia vyvodeniu trestnej zodpovednosti voči orgánom činným v trestnom konaní .

Spôsob ošetrovania trestnej činnosti predviedol excelentne Mgr. Remig Kubička - prokurátor Okresnej prokuratúry Bratislava 4, ktorý rozhodoval o sťažnosti podanej manželom voči uzneseniu vyšetrovateľa inšpekcie MV vo veci môjho predvedenia, pripútania k radiátoru a porušenia mojich práv - celkovo  o 12- tich  paragrafmi vymedzených trestných skutkoch jedného vyšetrovateľa.

Nezákonné konanie vyšetrovateľa JUDr. Kovarčíka, ktoré v zmysle trestného poriadku je trestným činnom, urýchlene prekvalifikoval na disciplinárne previnenie v piatich prípadoch a 7 prípadov uložil vyšetrovateľovi  inšpekcie rozhodnúť odmienutím. Elegantne a typickou Trnkovskou obštrukciou  vyhol sa  skúmaniu dôvodov sťažnosti a celej trestnej činnosti vo vzájomnom súbehu , nadväznosti i  úmyselnému namiereniu  práv obvineného .

Výklad trestného práva prezentovaný Mgr. Kubičkom, je skôr útokom na zdravý rozum .

-Falšovanie zápisnice orgánmi činnými v trestnom konaní , falšovanie úradných záznamov , odstraňovanie listín z trestného spisu už nie sú trestným činom, ale disciplinárnym previnením.

Aplikáciou zvláštneho výkladu trestného práva v rozhodovaní súvisiacom so základnými právami obvineného  nás Mgr. Kubičkove rozhodnutie priblížuje  ku krajinám tretieho sveta.Elegantným rozkúskovaním plynulého, vedomého a úmyselného konania pozostávajúceho z opakovaných útokov proti mojim právam chce presvedčiť niekoho o tom, že všetky tieto kroky sú náhodné, nesúvisiace, nenadväzujúce.  Skutočnosť  , že smerovali proti mojim právam je čisto náhodná, a nezákonné konanie vyšetrovateľa je  výsledkom nejakej záhadnej nedbalosti alebo nejasného stavu Kovarčíkovej mysle . Takéto prestupky a prehmaty proti obvinenej si nedovolí ani začiatočník policajt ktorý včera skončil akadémiu.

Podľa Kubičkových záverov je možné vyvodiť:

- Právo na obhajobu už nepatrí k základným právam obvineného v trestnom konaní a marenie tohto práva vyšetrovateľom, prípadne prokurátorom je síce nezákonné, ale nie je trestným činom zneužitia právomoci verejného činiteľa.

- Povinnosť vyšetrovateľa umožniť obvinenému vyjadriť sa súvisle k vznesenému obvineniu a zapísať výpoveď v priamej reči - zakotvená v trestnom poriadku , prešla vážnou zmenou : orgán činný v trestnom konaní (podľa rozhodnutia prokuratúry )rozhodne o tom, ktorú časť svedeckej výpovede zapíše, či nezapíše.

- Keď sa vyšetrovateľ rozhodne nezapísať svedeckú výpoveď s vyjadrením, že účastník sa vzdal všetkých práv obvineného, povinnosťou obvineného je zápisnicu podpísať.

- Nezákonné eskorty obvinených po znalcoch psychiatroch bez rozhodnutia súdu, priberanie psychológov na skúmanie duševného stavu obvineného, ktoré je v priamom rozpore s trestným poriadkom už nie sú zneužitím právomocí verejného činiteľa.

Pán Mgr. Kubička dozoroval moje trestné stíhanie v dobe, keď vyšetrovateľka Peštová trestné oznámenie podané JUDr. Loduhovou odmietla.  Uznesenie   zrušil a vyšetrovateľku Peštovú  z konania  vylúčil.

Rovnako zrušil aj odmietnutie trestného oznámenia vydané vyšetrovateľom Kovarčíkom. Zrušil aj jeho ďalšie uznesenie, ktorým vec chcel odstúpiť na priestupkové  konanie Obvodnému úradu.

 Je pozoruhodné, že rozhodnutia o odmietnutí podnetu JUDr. Loduhovej vydané v rokoch 2008-2009 Kovarčíkom a Peštovou sú zdôvodnené rovnakou argumentáciou ako  uznesenie Krajskej prokuratúry, ktorým trestné konanie voči mne predniekoľkými dňami zastavila.

Kde sa stala chyba?

Niekto na vyšetrovateľa pritlačil  vzniesť obvinenie proti mne a potom ho s vysokou pravdepodobnosťou nútil do všetkých nezákonných krokov proti mojim právam ? Stal sa Kovarčík obeťou vydierania alebo trestnú činnosť páchal  dobrovoľne?

JUDr. Kovarčík - v pozícii vyšetrovateľa  za všetky svoje kroky bol procesne zodpovedný a vykonával  ich vedome, naplánovane.

Kovarčíka a spol  treba ochrániť za každú cenu. A ktože to urobí lepšie, ako prokurátor Mgr. Kubička  ktorý teraz "náhodou" dozoruje konanie vedené voči podozrivému vyšetrovateľovi, ktorého uznesenia vydané  v súlade so zákonom predtým jeden za druhým zrušil a  ktorý ho do nezákonných rozhodnutí vtlačil ?

PS: Predpokladám, že pán Čižnár, nezabudol na sľub, ktorý  dal občanom pri nástupe na post generálneho prokurátora .

 Pevne dúfam, že vysvetlí  Mgr. Kubičkovi, že zmeny v legislatíve patria do kompetencie poslancov národnej rady Slovenskej republiky a pred uplatňovaním musia prejsť schvaľovacím procesom , že trestný poriadok je právna norma, záväzná pre všetkých účastníkov konania a hlavne pre justičné orgány.

.... a pochopí, že prokurátor Kubička je hanbou slovenskej prokuratúry ....

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Saková vysvetľovala Kiskovi kauzy, vymenovať by ju mal vo štvrtok

V Moste-Híd dúfali, že Smer vyberie za ministra vnútra človeka, ktorý nebude polarizovať spoločnosť. Kaliňákova spolupracovníčka im neprekáža.

KOMENTÁRE

Saková zdedila postupy, ako chrániť našich ľudí

Denisa Saková ako ministerka je splneným smeráckym snom.


Už ste čítali?