Lekári špecialisti a platby poisťovní za fiktívne výkony ...

Autor: Jana Teleki | 2.7.2014 o 14:26 | (upravené 2.7.2014 o 15:14) Karma článku: 12,67 | Prečítané:  20289x

Zaujímalo Vás niekedy, aké platby realizuje za vás  vaša  zdravotná poisťovňa,  či poisťovňa  za vás  neodvádza platby za nezrealizované výkony alebo podobne ako ja  /donedávna/ veríte, že Hippokratova prísaha je zárukou slušnosti  a morálky aj  slovenského lekára špecialistu  ?   

Platby za reálne prevedené  úkony lekárov špecialistov  vo väčšine prípadov  uhrádzajú poisťovne  po termíne. Množstvo  vykonaných výkonov zdravotné poisťovne uhradiť odmietnu, s odôvodnením, že zákrok nebol nevyhnutne potrebný  ....    paradoxne však  uhrádzajú lekárom špecialistom výkony  a  paušálne platby za poistencov, s ktorými lekári  neprišli  do kontaktu.

Pred niekoľkými týždňami dostal sa mi do rúk výpis z môjho účtu poistenca VZP za obdobie od roku 2005 - 2013.  

Podľa výpisu poisťovňa za mňa uhrádza roky paušálne platby trom gynekológom,  mám dvoch psychiatrov a jedného zubára. Jednu z pätice lekárov - gynekologičku poznám osobne - bola som jej pacientkou pred  dvadsiatimi rokmi, mená zvyšných  štyroch nepoznám ani z počutia.

Na strach a panické stavy, možno depresie  som  údajne liečená od roku2005 psychiatričkou z Univerzitnej nemocnice v Košiciach , podľa výpisu z účtu poistenca ma liečila  frontinom. Kedy som mala absolvovať vyšetrenie z výpisu nevyplýva... Košice sú jedným  z mála miest,  ktoré som nikdy nenavštívila .  V konečnom dôsledku aký význam by malo za liekom dostupným v každej lekárni merať cestu Nitra - Košice .... 

Ďalej podľa výpisu poisťovne som v januári 2011  absolvovala komplexné psychiatrické vyšetrenie pacienta, bola mi urobená kompletná anamnéza, orientačné neurologické vyšetrenie, založená zdravotná dokumentácia, diagnostický záver, liečebný plán a bola som zaradená do dispenzárnej starostlivosti. . Úhrada poisťovne za produkt 6 - sociálna  intervencia v sume 5,4 eura, ako súčasť psychiatrického vyšetrenia skôr pobaví, pretože neviem si predstaviť ako  zámerne  zasiahol do spôsobu  môjho konania lekár, ktorého som  v živote  nestretla  .   

Do kolien ma však dostala " zubná starostlivosť" ! Podľa výpisu poisťovňa hradí za výkony zubnému lekárovi, s ktorým som podpísala zmluvu údajne v roku 2013. Zmluvu som totiž údajne podpísala dvadsať rokov po extrahovaní  kompletného chrupu !     

Na prvý pohľad VZP zaplatila niekoľko sto eur ..... za  nerealizované výkony .

Pohľad číslo dva navodzuje otázku za koľkých pacientov, ktorých lekári nemali tú česť  ani vidieť  poisťovňa zaplatila výkony? A tu už nejde o pár sto eur ....   

Pohľad číslo tri však desí ...... na základe troch nepravdivých údajov  vo výpise z účtu poistenca  o poskytnutí zdravotnej starostlivosti  v sume necelých dvadsať eur, bolo  vydané uznesenie o pribratí súdnych znalcov na skúmanie môjho duševného  stavu a posúdenie, či pobytom na slobode neohrozujem spoločnosť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?