Lekári špecialisti a platby poisťovní za fiktívne výkony ...

Autor: Jana Teleki | 2.7.2014 o 14:26 | (upravené 2.7.2014 o 15:14) Karma článku: 12,67 | Prečítané:  20033x

Zaujímalo Vás niekedy, aké platby realizuje za vás  vaša  zdravotná poisťovňa,  či poisťovňa  za vás  neodvádza platby za nezrealizované výkony alebo podobne ako ja  /donedávna/ veríte, že Hippokratova prísaha je zárukou slušnosti  a morálky aj  slovenského lekára špecialistu  ?   

Platby za reálne prevedené  úkony lekárov špecialistov  vo väčšine prípadov  uhrádzajú poisťovne  po termíne. Množstvo  vykonaných výkonov zdravotné poisťovne uhradiť odmietnu, s odôvodnením, že zákrok nebol nevyhnutne potrebný  ....    paradoxne však  uhrádzajú lekárom špecialistom výkony  a  paušálne platby za poistencov, s ktorými lekári  neprišli  do kontaktu.

Pred niekoľkými týždňami dostal sa mi do rúk výpis z môjho účtu poistenca VZP za obdobie od roku 2005 - 2013.  

Podľa výpisu poisťovňa za mňa uhrádza roky paušálne platby trom gynekológom,  mám dvoch psychiatrov a jedného zubára. Jednu z pätice lekárov - gynekologičku poznám osobne - bola som jej pacientkou pred  dvadsiatimi rokmi, mená zvyšných  štyroch nepoznám ani z počutia.

Na strach a panické stavy, možno depresie  som  údajne liečená od roku2005 psychiatričkou z Univerzitnej nemocnice v Košiciach , podľa výpisu z účtu poistenca ma liečila  frontinom. Kedy som mala absolvovať vyšetrenie z výpisu nevyplýva... Košice sú jedným  z mála miest,  ktoré som nikdy nenavštívila .  V konečnom dôsledku aký význam by malo za liekom dostupným v každej lekárni merať cestu Nitra - Košice .... 

Ďalej podľa výpisu poisťovne som v januári 2011  absolvovala komplexné psychiatrické vyšetrenie pacienta, bola mi urobená kompletná anamnéza, orientačné neurologické vyšetrenie, založená zdravotná dokumentácia, diagnostický záver, liečebný plán a bola som zaradená do dispenzárnej starostlivosti. . Úhrada poisťovne za produkt 6 - sociálna  intervencia v sume 5,4 eura, ako súčasť psychiatrického vyšetrenia skôr pobaví, pretože neviem si predstaviť ako  zámerne  zasiahol do spôsobu  môjho konania lekár, ktorého som  v živote  nestretla  .   

Do kolien ma však dostala " zubná starostlivosť" ! Podľa výpisu poisťovňa hradí za výkony zubnému lekárovi, s ktorým som podpísala zmluvu údajne v roku 2013. Zmluvu som totiž údajne podpísala dvadsať rokov po extrahovaní  kompletného chrupu !     

Na prvý pohľad VZP zaplatila niekoľko sto eur ..... za  nerealizované výkony .

Pohľad číslo dva navodzuje otázku za koľkých pacientov, ktorých lekári nemali tú česť  ani vidieť  poisťovňa zaplatila výkony? A tu už nejde o pár sto eur ....   

Pohľad číslo tri však desí ...... na základe troch nepravdivých údajov  vo výpise z účtu poistenca  o poskytnutí zdravotnej starostlivosti  v sume necelých dvadsať eur, bolo  vydané uznesenie o pribratí súdnych znalcov na skúmanie môjho duševného  stavu a posúdenie, či pobytom na slobode neohrozujem spoločnosť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Saková vysvetľovala Kiskovi kauzy, vymenovať by ju mal vo štvrtok

V Moste-Híd dúfali, že Smer vyberie za ministra vnútra človeka, ktorý nebude polarizovať spoločnosť. Kaliňákova spolupracovníčka im neprekáža.

KOMENTÁRE

Saková zdedila postupy, ako chrániť našich ľudí

Denisa Saková ako ministerka je splneným smeráckym snom.


Už ste čítali?