Výsmech občanom v priamom prenose alebo .... Mišíková v akcii ...

Autor: Jana Teleki | 12.7.2014 o 12:51 | (upravené 12.7.2014 o 13:38) Karma článku: 14,96 | Prečítané:  8593x

Tak tomu hovorím excelentná advokátka. Pani Mišíková  za niekoľko minút odprezentovala nielen stratégiu obhajoby JUDr. Trnku , ale nepochybne aj výsledok, akým konanie bude ukončené.

V kontexte s vyjadrením JUDr. Mišíkovej, vyznieva postoj JUDr. Čižnára, že nie je dôvod na Trnkove odvolanie takmer logicky. Dlhoročný praktik Čižnár znalý spôsobu vedenia disciplinárnych konaní predsa vie, že Trnka potrestaný nebude.

Z vyjadrenia pani Mišíkovej vyplýva, že odvolacie konanie sa bude niesť v duchu poškodzovania práv disciplinárne stíhaného Trnku a procesným pochybeniam na základe, ktorých bude konanie zastavené a k dôvodom , pre ktoré bol Trnka odvolaný nebude dôvod sa ani vyjadrovať .

Nezákonne rozhodnutie JUDr. Trnku ,ktorým umožnil prevod bytovky na firmu blízku švagrovi svojho kolegu, bojovníčke za spravodlivosť evidentne žily netrhá a ani nemusí , stačí ak Trnka prehlási,že konal v najlepšom vedomí a svedomí , podľa svojho právneho názoru a .... je vymaľované .... kto sa už bude zaoberať škodou, ktorá vznikla nezákonným prevodom .... ?

Podstatná predsa nie je škoda veľkého rozsahu, ktorá vznikla nezákonným rozhodnutím Trnku, ale skutočnosť, že o Trnkovom odvolaní nerozhodovala komisia, ktorú navrhol prokurátor, s väzbou na nadobúdateľa spornej bytovky. Je totiž nespochybniteľné, že komisia navrhnutá Bartošekom, by Trnkovi neuložila ani minimálny trest .

V závere si pani Mišíková neodpustila poznámku k primeranosti trestu.

Jej vyjadrenie však evokuje minimálne dve otázky o zodpovednosti prokurátorov za rozhodnutia vydané a zavedenie trestnoprávnej zodpovednosti.

Všetci sme za svoje konanie trestnoprávne zodpovední - Vodič autobusu, lekár, učiteľ ,... , okrem maloletých, slabomyseľných a po novom aj tých, ktorí majú na profesionálnej úrovni ovládať zákon a o trestnej zodpovednosti rozhodovať.

Prokuratúra - podľa názoru väčšiny odborníkov na brachiálne zložky-niekoľko rokov predstavuje morálne a profesionálne bahno spoločnosti , ktoré vyčistiť môže iba zavedenie trestnej zodpovednosti za rozhodnutia vydané v jednotlivých konaniach a zavedením zodpovednosti za škody spôsobené nesprávnym a nezákonným rozhodnutím.

Kým trestná činnosť prokurátorov, či sudcov sa bude nazývať procesná chyba a škody za nezákonné rozhodnutie bude znášať štát -čiže poskladajú sa daňoví poplatníci - skorumpovaní darebáci sa môžu vysmievať občanom podobne ako včera predviedla pani Mišíková vo veci pána Trnku.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Vyhrať celú Tour? A prečo by som mal, smial sa Sagan

Vraj to ešte nie je najlepšia forma a musí popracovať. Aj tak posunul hranice.

ŽENA

Etnologička: Aj na slovenskej dedine boli panny len naoko

O predstieraných, posvätných aj starých pannách rozpráva Tatiana Bužeková.


Už ste čítali?