Výsmech občanom v priamom prenose alebo .... Mišíková v akcii ...

Autor: Jana Teleki | 12.7.2014 o 12:51 | (upravené 12.7.2014 o 13:38) Karma článku: 14,96 | Prečítané:  8575x

Tak tomu hovorím excelentná advokátka. Pani Mišíková  za niekoľko minút odprezentovala nielen stratégiu obhajoby JUDr. Trnku , ale nepochybne aj výsledok, akým konanie bude ukončené.

V kontexte s vyjadrením JUDr. Mišíkovej, vyznieva postoj JUDr. Čižnára, že nie je dôvod na Trnkove odvolanie takmer logicky. Dlhoročný praktik Čižnár znalý spôsobu vedenia disciplinárnych konaní predsa vie, že Trnka potrestaný nebude.

Z vyjadrenia pani Mišíkovej vyplýva, že odvolacie konanie sa bude niesť v duchu poškodzovania práv disciplinárne stíhaného Trnku a procesným pochybeniam na základe, ktorých bude konanie zastavené a k dôvodom , pre ktoré bol Trnka odvolaný nebude dôvod sa ani vyjadrovať .

Nezákonne rozhodnutie JUDr. Trnku ,ktorým umožnil prevod bytovky na firmu blízku švagrovi svojho kolegu, bojovníčke za spravodlivosť evidentne žily netrhá a ani nemusí , stačí ak Trnka prehlási,že konal v najlepšom vedomí a svedomí , podľa svojho právneho názoru a .... je vymaľované .... kto sa už bude zaoberať škodou, ktorá vznikla nezákonným prevodom .... ?

Podstatná predsa nie je škoda veľkého rozsahu, ktorá vznikla nezákonným rozhodnutím Trnku, ale skutočnosť, že o Trnkovom odvolaní nerozhodovala komisia, ktorú navrhol prokurátor, s väzbou na nadobúdateľa spornej bytovky. Je totiž nespochybniteľné, že komisia navrhnutá Bartošekom, by Trnkovi neuložila ani minimálny trest .

V závere si pani Mišíková neodpustila poznámku k primeranosti trestu.

Jej vyjadrenie však evokuje minimálne dve otázky o zodpovednosti prokurátorov za rozhodnutia vydané a zavedenie trestnoprávnej zodpovednosti.

Všetci sme za svoje konanie trestnoprávne zodpovední - Vodič autobusu, lekár, učiteľ ,... , okrem maloletých, slabomyseľných a po novom aj tých, ktorí majú na profesionálnej úrovni ovládať zákon a o trestnej zodpovednosti rozhodovať.

Prokuratúra - podľa názoru väčšiny odborníkov na brachiálne zložky-niekoľko rokov predstavuje morálne a profesionálne bahno spoločnosti , ktoré vyčistiť môže iba zavedenie trestnej zodpovednosti za rozhodnutia vydané v jednotlivých konaniach a zavedením zodpovednosti za škody spôsobené nesprávnym a nezákonným rozhodnutím.

Kým trestná činnosť prokurátorov, či sudcov sa bude nazývať procesná chyba a škody za nezákonné rozhodnutie bude znášať štát -čiže poskladajú sa daňoví poplatníci - skorumpovaní darebáci sa môžu vysmievať občanom podobne ako včera predviedla pani Mišíková vo veci pána Trnku.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Saková vysvetľovala Kiskovi kauzy, vymenovať by ju mal vo štvrtok

V Moste-Híd dúfali, že Smer vyberie za ministra vnútra človeka, ktorý nebude polarizovať spoločnosť. Kaliňákova spolupracovníčka im neprekáža.

KOMENTÁRE

Saková zdedila postupy, ako chrániť našich ľudí

Denisa Saková ako ministerka je splneným smeráckym snom.


Už ste čítali?