Slečna Mikolášiková , ... mafia negága ,.... koná ...

Autor: Jana Teleki | 22.8.2014 o 20:25 | (upravené 23.8.2014 o 14:18) Karma článku: 12,72 | Prečítané:  4540x

Reakcia na predstavu  , že podsvetie sa z tradičnej násilnej trestnej činnosti preorientovalo na klebety.  ...Podsvetie sa nevyhráža, koná ... ničí majetok, uvoľňuje kolesá na autách, podpaľuje autá, montuje do áut nástražné výbušné systémy,  strieľa, .... Títo ľudia iba plnia príkazy oligarchov, čiže zaujímajú sa pohyb  osoby, prípadne o auto, ktoré má "prejsť úpravou", súkromie ani pracovné pomery ich jednoducho nezaujímajú, dokonca ich nezaujíma ani to prečo majú osobu "dať dolu" ani čo je dôvodom na podpálenie auta .... jednoducho iba splnia príkaz.

Ľudia z podsvetia, respektíve členovia zločineckých skupín,   článkom investigatívnych novinárov nikdy nepripisovali žiadnu váhu ani im nevenovali mimoriadnu pozornosť, médiá sa týmto ľuďom začali spravidla venovať po ich zatknutí ,prípadne  v súvislosti so súdnymi procesmi, ktoré voči nim prebiehali. Z toho vyplýva, že týmto novinárom žiadne hrozby zo strany podsvetia nehrozili.

Z tohto pohľadu dnešná rozprávka  - blog slečny  Mikolášikovej o sofistikovanom šírení klebiet ľuďmi z podsvetia ,vyvoláva skôr úsmev ako vážne zamyslenie, nakoľko bez podpory médií , vlastne ani s podporou médií, nie je možné za niekoľko dní  ohováraním zničiť povesť človeka.

Aktivity podsvetia sú zamerané na tri základné činnosti : výrobu a distribúciu drog , prostitúciu a obchod s bielym mäsom a  nelegálny odchod so zbraňami. Z tohto pohľadu bežný človek s podsvetím nepríde ani do kontaktu. Samozrejme, aby obchod riadne fungoval bez rušivých momentov , čiže bez zásahov polície a brachiálnych zložiek , je potrebné  zabezpečiť  ochranu. Je verejným tajomstvom, že podsvetie má svojich " ošetrených"  a  "zahojených" na všetkých stupňoch riadenia  polície, justície a štátu  ...

Za svoju ochranu a ničím nerušený biznis okrem finančných príspevkov z času na čas poskytuje podsvetie svoje "služby", ktoré spočívajú v likvidácii majetku, podpaľovaní áut, či objednávkach na fyzickú likvidáciu . Zadávanie takýchto objednávok prebieha najčastejšie prostredníctvom  oligarchov a príslušníkov slovenskej informačnej služby ... Podsvetie sa využíva predovšetkým , po zlyhaní všetkých dostupných metód  likvidácie "oponentov" ,desaťročia osvedčeným systémom ekonomicky, psychicky , fyzicky - tzv. cestou náhod.

Zo slečny Mikolášikovej si panstvo z podsvetia ani z polície ťažkú hlavu evidentne nerobí .... ak by z nej mali skutočne strach už dávno by čelila nezmyselným trestným konaniam a policajnému šikanovaniu. Za ktorýkoľvek článok, či už jej, alebo iného autora sú schopní dlhé roky cez trestné konanie perzekuovať  autora , prípadne politického oponenta bez toho, aby sa trestného skutku dopustil  ...  o tom by vedeli rozprávať tí, ktorých podobný scenár postihol ...   a nepochybne by perzekúcia neprebiehala cez žaloby na ochranu osobnosti, ako sa mylne domnieva slečna Mikolášiková. Žaloby na ochranu osobnosti sú iba vhodným nástrojom na likvidáciu  médií, nie novinárov. Kompromitácia cez rôzne legendy sú vyšším stupňom spravodajských akcií,ktoré sa ale bežnej novinárky netýkajú.

Ak by z jej článkov mali strach,  ničili by jej majetok a meno prostredníctvom "svojich spriaznených" médií, nie šírením klebiet a na novinársku súdržnosť a podporu médií v prípade, že by sa dostala  do skutočného konfliktu s oligarchami, vedením polície prípadne štátnej moci by sa pravidla nemala spoliehať vôbec ....

Netuším , čo je dôvodom hystérie autorky, či podnet na trestné stíhanie podaný šéfom inšpekcie ministra vnútra ... alebo iba reklamný ťah ... ale podsvetie o ktorom roky publikuje je pre ňu jednou veľkou neznámou ...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?